12/04/2024 18:00

Засідання Експертної ради з питань національних меншин та корінних народів при Представнику Уповноваженого

Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов провів засідання Експертної ради з питань національних меншин та корінних народів.

На засідання були запрошені заступник Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті та координаторка проєкту Ради Європи «Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні» Віола Попенко.

Перш ніж перейти до обговорення питань порядку денного, Михайло Спасов перелічив основні здобутки співпраці Офісу Омбудсмана України з Експертною радою протягом 2023 року та наголосив на тому, що попереду нас чекає ще багато кропіткої роботи на вказаному напрямку, де важлива активна позиція кожного та кожної у питаннях забезпечення додержання прав національних меншин (спільнот).

Як зауважив Ашот Аванесян: «Важливим роком в частині реформування законодавства щодо забезпечення прав представників національних меншин (спільнот) став 2023 рік». На всі питання присутніх щодо розроблення та стану імплементації підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для належного виконання Закону України «Про національні меншини (спільноти) відповів заступник голови Державної служби з етнополітики та свободи совісті Ігор Лоссовський. Під час обговорення плану заходів з реалізації ромської Стратегії, координаторка проєкту Ради Європи «Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні» Віола Попенко наголосила на тому, що вироблення ефективної політики щодо рівності, інтеграції та участі ромської спільноти відповідає євроінтеграційним прагненням України. Вона зазначила, що: «Рада Європи і надалі буде надійним партнером Офісу Омбудсмана України за напрямом додержання прав ромів в Україні».

До обговорення питань щодо залучення представників національних меншин (спільнот) у процесі обміну військовополоненими та цивільними заручниками, а також захисту цієї категорії долучилася Оксана Горбачова, начальник відділу прав військовополонених та моніторингу місць утримання військовополонених Управління додержання прав осіб позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України та зниклих безвісти Департаменту моніторингу додержання прав у секторі оборони та прав ветеранів і військовослужбовців| полонених та членів їх родин Секретаріату Уповноваженого.

В свою чергу, голова Федерації грецьких товариств України Степан Махсма наголосив, що враховуючи агресію Російської Федерації вкрай важливим залишається питання фіксування злочинів країни-агресора, особливо на тимчасово непідконтрольних Україні територіях.

Михайло Спасов подякував присутнім за співпрацю, наголосивши на тому, що вони завжди можуть звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у випадку порушенні прав національних меншин (спільнот).