Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
Сьогодні в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під головуванням Дмитра Лубінця відбулася зустріч з рідними та близькими загиблих, полонених та зниклих безвісти військовослужбовців.
Участь у зустрічі також взяли представники ГУР Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Радник – уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України, представниця Пенсійного фонду та Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Зустріч відбулась за ініціативи БО «Берегиня» із залученням інших організацій та ініціатив родичів захисників.
«Відверте спілкування з родичами є важливою складовою роботи нашого Офісу. Ми надаємо всю інформацію, яку можемо говорити на загал щодо питань звільнення військовополонених. Під час зустрічі говорили про юридичні аспекти, пов’язані з розшуком зниклих безвісти. Говорили і про питання повернення тіл загиблих захисників, тих, хто віддав життя за Україну», - сказав Дмитро Лубінець.
За його словами. кожна така зустріч - не просто розмова, а визначення конкретних завдань для міністерств та відомств. Не винятком є і Офіс Уповноваженого, який бере в роботу запити від профільних організацій щодо складання алгоритмів дій та опрацювання індивідуальних звернень від родин.
Тут до роботи долучаються юристи та інші спеціалісти. На кожній зустрічі присутній представник Уповноваженого з дотримання прав людини в системі органів сектору безпеки та процесуальних прав Олександр Кононенко. До нього можна звертатися з індивідуальними і колективними запитами: kononenkoov@ombudsman.gov.ua, 044 298 70 60
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини подякував родинам українських захисників за той неоціненний внесок, який вкладають вони особисто та їхні близькі для перемоги, а також висловив щирі співчуття родинам загиблих.