06/05/2024 15:06

Участь у заході щодо презентації Пілотного проєкту з надання Невідкладних Поміжних Репарацій постраждалим від СНПК

Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов, як членом Наглядової ради Пілотного проєкту з надання Невідкладних Поміжних Репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з агресією російської федерації проти України, 2 травня 2024 року взяв участь у заході з нагоди презентації Пілотного проєкту з надання Невідкладних Поміжних Репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного
з агресією російської федерації проти України.

Серед ключових спікерів були також Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Олена Сотник, радниця Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Ігор Цвєтковський, Старший радник з питань репарацій та перехідного правосуддя Міжнародної організації з міграції, а також, Людмила Гусейнова, менеджерка з комунікації громадської організації «СЕМА Україна». Загалом у презентації взяли участь більше 400 учасників, зокрема представники місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій.

Федор Дунебабін, спільний Представник в Україні Фонду Д. Деніса Муквеге та Глобального фонду тих, хто пережили насильство, презентував Пілотний проєкт з надання Невідкладних Поміжних Репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з агресією Російської Федерації проти України, окреслив основну мету його впровадження та повідомив присутніх про механізми реалізації зазначеного проєкту.

Під час свого виступу Михайло Спасов поінформував про роль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у системі реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

Підсумовуючи свій виступ, Михайло Спасов наголосив, що старт цього Пілотного проєкту допоможе забезпечити гарантування постраждалим від СНПК необхідної допомоги та підтримки.

Нагадуємо, якщо ви постраждали від СНПК або ж стали свідком цього воєнного злочину Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: 

• за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

• на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua; 

• на гарячу лінію: 0800501720;

• за тел. 044-299-74-08.