11/03/2026 10:18

Світ визнав те, про що Україна говорить роками: депортація українських дітей — злочин проти людяності

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголосив на важливості висновків Міжнародної комісії ООН, яка визнала: депортація, насильницьке переміщення та зникнення українських дітей, вчинені Росією, є злочинами проти людяності.

Відповідні висновки оприлюднені у звіті, представленому в межах 61-ї сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ ООН). У документі також зазначено, що незаконне затримання репатріації українських дітей є воєнним злочином.

За словами Дмитра Лубінця, це надзвичайно важливий висновок, адже він є правовою фіксацією того, що Росія робила і продовжує робити з українськими дітьми ще з 2014 року.

 Йдеться не лише про вивезення дітей з окупованих територій, а й про спробу відібрати у них ім’я, родину, мову, пам’ять і саму належність до України. Це системна політика, яка має ознаки геноцидної.

Уповноважений неодноразово наголошував: викрадення українських дітей — це не «евакуація» і не «порятунок». Це злочин. І тепер це чітко зафіксовано на міжнародному рівні.

Дмитро Лубінець підкреслив, що світ має зробити наступний крок — посилювати тиск на Росію, підтримувати механізми повернення українських дітей та притягнення винних до відповідальності.

Кожен день зволікань — це нові зламані життя українських дітей.