21/07/2022 14:21

Просвітницький семінар «Стамбульська конвенція: інструмент для посилення боротьби з насильством стосовно жінок та домашнім насильством в Україні» відбувся в Дніпропетровській області

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області Тетяна Кокшарова та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Дніпропетровській області Оксана Крупій взяли участь в регіональному просвітницькому семінарі «Стамбульська конвенція: інструмент для посилення боротьби з насильством стосовно жінок та домашнім насильством в Україні».

Захід проведено на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ за участю більш як 100 поліцейських, працівників системи безпеки та оборони, науковців, які мали змогу доєднатись в онлайн-форматі.

Метою проведення регіонального семінару було ознайомлення учасників з положеннями Конвенції Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству, а також напрацювання спільних ідей, спрямованих на більш ефективну боротьбу з цим явищем.

Під час семінару Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко та президентка громадської організації «Ла Страда-Україна» Катерина Черепаха розповіли про шлях нашої держави до ратифікації Стамбульської конвенції та ті виклики, які постають для її реалізації.

Учасники семінару озвучили проблеми, з якими стикаються працівники поліції під час розгляду заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства.

Тетяна Кокшарова доповіла про роботу Офісу Омбудсмана щодо захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, та зауважила, що в умовах воєнного стану питання захисту прав та законних інтересів дітей та жінок від проявів домашнього насильства не втрачає своєї актуальності, а навпаки - набуває більшого значення.

Наприкінці семінару спікери акцентували увагу на тому, що ратифікація Стамбульської конвенції посилить правовий захист постраждалих та забезпечить їм доступ до правосуддя. Також учасники під час обговорень дійшли висновку, що закон про ратифікацію дасть змогу захистити українських громадян, які постраждали від насильства не лише в Україні, а й за кордоном.