31/08/2022 15:23

Офіс Омбудсмана долучився до семінару «Стамбульська конвенція – дієвий інструмент для боротьби з насильством стосовно жінок та з домашнім насильством»

Участь у заході взяли понад 270 представників та представниць органів місцевого самоврядування та громадських організації з усієї України.

Під час заходу виступили Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, представниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ольга Момот, експертка з гендерних питань Бюро гендерних стратегій і бюджетування Мирослава Бабак та адвокатка, Національна консультантка з гендерної рівності та антидискримінації ООН Жінки Катерина Ілікчієва.

Були висвітлені питання цінностей та цілей Стамбульської конвенції, міфів та фактів про неї, кого стосується ця конвенція, чого вимагає від України, норм Стамбульської конвенції, що уже втілені у національне законодавство з питань захисту прав жінок та протидії домашньому насильству.

Ольга Момот у своєму виступі розповіла про законодавчі зміни, які ще необхідно ухвалити Україні для повноцінної імплементації Стамбульської конвенції та акцентувала увагу на тому, що Стамбульська конвенція – це не лише інструмент для боротьби із насильством, але й для досягнення більшої рівноправності між жінками та чоловіками.

Нагадаємо, 21 червня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» № 2319-ІХ, який Верховна Рада України ухвалила 20 червня 2022 року.

Ця конвенція, до ратифікації якої Україна йшла більше 10 років, покликана стати дієвим механізмом захисту прав тих осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі та домашнього насильства, та надати їм додаткові гарантії захисту.

Крім того, вона тісно пов’язує викорінення насильства стосовно жінок із досягненням рівноправності жінок і чоловіків та передбачає низку заходів як із запобігання насильству стосовно жінок і притягнення кривдників до відповідальності, так і містить зобов’язання щодо розширення прав і можливостей жінок та покращення їхнього становища в суспільстві.

Ратифікація Стамбульської конвенції Україною – це ще один важливий крок, який наближає нашу державу до Європейського Союзу.

Захід організовано Всеукраїнською Асоціацією об’єднаних територіальних громад при підтримці проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні».