10/05/2022 16:00

Моніторинговий візит до КП «Хмельницька міська лікарня» на Хмельниччині

Головним спеціалістом Відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксаною Шейгец та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Хмельницькій області Ольгою Осередчук здійснено моніторинговий візит до КП «Хмельницька міська лікарня» Хмельницької міської ради під час якого вивчалось питання дотримання прав людини на проведення та документування результатів медичного обстеження осіб, постраждалих або ймовірно постраждалих від домашнього насильства.

Під час моніторингу було з’ясовано, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 за №658, наказом головного лікаря від 23.11.2018 за №124, координатором заходів стосовно постраждалих осіб з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі визначено заступника головного лікаря по хірургічній роботі. З огляду на те, що у штатному складі закладу відбулися зміни, даний наказ потребує перегляду та внесення відповідних змін.

На виконання вимог наказу Міністерства охорони здоров’я від 01.02.2019 за №278, яким затверджено Порядок проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги, у закладі заведено журнал реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Однак, записи про факти виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі  у даному журналі за 2021, 2022 роки відсутні.

Разом з тим, під час спілкування із медичними працівниками лікарні було з’ясовано що всі звернення осіб, з тілесними ушкодженнями фіксуються у спеціальному журналі обліку осіб, які звернулися до медичної установи з тілесними ушкодженнями кримінального характеру. Дані обставини можуть свідчити про необізнаність медичного персоналу в питаннях алгоритму дій працівників закладу у випадку звернення громадян, які постраждали від домашнього насильства та, ймовірної, фіксації таких звернень у невідповідному журналі.

Оскільки закладом не було зафіксовано осіб, які постраждали від домашнього насильства відповідні листки не працездатності, консультативні висновки спеціаліста та відповідні медичні довідки не видавались.

Інформація про проведені навчальні заходи для медичного персоналу з питань проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб та надання їм медичної допомоги, а також інформація про кількість медичних працівників, які пройшли відповідне навчання у закладі відсутня.

За результатами моніторингового візиту до КП «Хмельницька міська лікарня» готується звіт та акт реагування.