Зроблено наступний крок для співпраці Oмбудсманів України і РФ

28/12/2016 12:47

Як повідомлялося, 26 грудня 2016 року відбувся двоетапний спільний візит Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової: спочатку до Сімферопольського СІЗО, потім – до Миколаївського СІЗО.

Головним результатом другої зустрічі омбудсманів двох країн стала домовленість  про сприяння в організації регулярних візитів омбудсманів з метою моніторингу дотримання прав громадян своїх країн, які перебувають у місцях несвободи на території іншої держави.

Зокрема, Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова висловила побажання зустрітися з громадянами РФ, які перебувають у місцях несвободи  м. Одеси. У свою чергу, Валерія Лутковська висловила побажання щодо зустрічі з громадянами України, які перебувають у місцях несвободи в Москві. Мова йшла, зокрема, і про Євгена Панова, Романа Сущенка та інших.

З огляду на особливості російського законодавства, здійснити такі візити до осіб, які перебувають під слідством, досить непросто, адже можливість організації таких візитів виходить за межі прямої компетенції російського Омбудсмана та потребує отримання дозволу судової інстанції. Однак Тетяна Москалькова пообіцяла докласти всіх можливих зусиль для реалізації прохань українського Омбудсмана.

Крім того, під час зустрічі Валерія Лутковська звернулася до своєї російської колеги в інтересах Станіслава Клиха. Як відомо, йому винесено вирок, і наразі він очікує етапування до установи виконання покарань. Валерія Лутковська просила розглянути можливість направлення Станіслава Клиха до установи, яка розташована  якомога ближче до кордону з Україною, щоб родичі могли відвідувати його.

Також Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова повідомила про суттєві зрушення в питанні переміщення українських громадян, які відбувають покарання на території АР Крим, в інші заклади для подальшого відбування покарання на території материкової України. Тож найближчим часом сподіваємося на виконання досягнутих ще під час першої зустрічі омбудсманів у Мінську домовленостей.