Здійснено моніторинг дотримання прав затриманих працівників роти «Торнадо»

24/06/2015 12:44

22 червня 2015 року у зв’язку з суспільним резонансом, пов’язаним із затриманням працівників роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо» ГУМВС України в Луганській області, та відповідним зверненням адвоката затриманих щодо їх побиття під час й відразу після затримання, Уповноваженим з прав людини було відкрито провадження щодо можливих порушень прав та свобод людини.

В межах вказаного провадження Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська особисто поспілкувалася із взятими під варту особами, їх також було оглянуто працівником Секретаріату Уповноваженого – фахівцем в галузі судово-медичної експертизи.

Під час огляду в окремих затриманих зафіксовано тілесні ушкодження різного ступеня, які, за їхніми словами, були нанесені під час затримання.

Варто зазначити, що стан здоров’я затриманих бійців «Торнадо» задовільний, скарг на умови тримання не надходило, за винятком прохання одного із них посприяти в проведенні консультації медичного фахівця та призначити необхідне лікування. Адміністрації спецустанови рекомендовано забезпечити проведення зазначеного консультування найближчим часом, виконання цієї рекомендації взято на контроль Уповноваженого.