Працівники Департаменту моніторингу економічних прав здійснили безвиїзні моніторинги дотримання земельних прав громадян

22/10/2020 17:16

Одним із Стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2020 рік є моніторинг дотримання прав громадян під час проведення земельної реформи.

Працівниками Департаменту моніторингу економічних прав, з метою здійснення моніторингу дотримання Головними управліннями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в областях земельного законодавства та виявлення порушень прав громадян, було направлено 24 ініціативних листи до Головних управлінь щодо дотримання земельного законодавства в частині надання рішення у вигляді наказу про відмову у наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у відповідь на клопотання громадянина.

Під час опрацювання отриманої інформації, виявлено випадки відмов у наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

За результатами моніторингу складено звіт. До Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру буде направлено відповідного листа для усунення виявлених порушень.