Завдяки реагуванню Уповноваженого відновлені права громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті на території Вознесенської міської ОТГ Миколаївської області

25/05/2020 14:52

У межах парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина в Україні працівниками відділу права на соціальний захист Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого здійснюється постійний моніторинг забезпечення соціальних прав громадян в умовах карантину та надзвичайної ситуації, введених у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Під час моніторингу було встановлено, що рішенням виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області від 19 березня 2020 р. № 142 «Про внесення змін до Положення про перевезення пільгових категорій населення м. Вознесенська пасажирським автомобільним транспортом загального користування та про порядок відшкодування витрат за його здійснення» було внесено зміни до розділу III «Механізм проїзду на пільгових умовах» Положення про перевезення пільгових категорій населення м. Вознесенська пасажирським автомобільним транспортом загального користування та про порядок відшкодування витрат за його здійснення, затвердженого рішенням виконавчого комітету Вознесенської міської ради від 24 лютого 2017 р. №49 «Про організацію перевезення пільгових категорій населення м. Вознесенська пасажирським автомобільним транспортом загального користування» (зі змінами).

Відповідно до вказаних змін, з 20 березня 2020 року на період несприятливої епідемічної ситуації та забезпечення виконання заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 пенсіонери за віком територіальної громади міста Вознесенська, сіл Новогригорівка та Ракове здійснюють проїзд на міських автобусних маршрутах загального користування за повну вартість квитка.

У зв’язку із тим, що вказане рішення порушує встановлені законодавством права відповідних категорій громадян на пільговий проїзд, Уповноваженим було внесено подання Вознесенському міському голові для вжиття невідкладних заходів з метою поновлення та забезпечення реалізації права громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Вознесенській міський голова у листі від 19 травня 2020 р. № 1010/01/01-02/17 поінформував, що виконавчий комітет Вознесенської міської ради своїм рішенням від 15 травня 2020 р. № 198 «Про втрату чинності рішення виконавчого комітету Вознесенської міської ради від 19 березня 2020 року № 142» скасував своє рішення від 19 березня 2020 р. № 142, відповідно права пільгових категорій громадян на проїзд по території Вознесенської міської об’єднаної територіальної громади відновлено.