Санаторій «суворого режиму»: результати моніторингового візиту до дитячого спеціалізованого санаторію «Затока» на Одещині

29/05/2019 09:47

Регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області Людмила Ямщикова, головний спеціаліст відділу Регіонального представництва в південних областях Яна Кузьміна та монітор НПМ Володимир Саркісян здійснили  моніторинг державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України»

Під час моніторингу встановлено, що санаторій фактично перетворений у режимний заклад. Монітори змогли потрапити на його територію лише після виклику поліції та складання адміністративного протоколу про перешкоджання діяльності представників Уповноваженого.

Також виявлено, що діти мають змогу вийти за територію санаторію лише раз на тиждень виключно групою, у супроводі персоналу санаторію.

Попри те, що корпус санаторію знаходиться безпосередньо на березі моря, діти не мають змоги вийти на балкон у будь-який час самостійно, а лише під наглядом медперсоналу, оскільки конструкція балкону не відповідає вимогам техніки безпеки. З цієї ж причини двері спалень, які виходять на балкон, постійно зачинені, з них зняті ручки, що створює додаткову загрозу у випадку пожежі.

Діти багато часу знаходяться в приміщеннях, які до того ж недостатньо провітрюються. У приміщеннях не дотримано навіть мінімальних вимог до безбар’єрності, хоча основна категорія пацієнтів санаторію - діти із хворобами опорно-рухомого апарату.

Санаторій недостатньо забезпечує права дітей на освіту та розвиток. При тому, що санаторій працює цілий рік, діти в ньому перебувають до 45 днів, а інколи більше, навчаються вони по спрощеній програмі (3-3,5 години на день). Проведення ДПА не забезпечено, діти змушені переривати лікування та їхати додому для здачі ДПА. Підручників, зошитів, засобів навчання монітори в кімнатах дітей не побачили.

Територія пляжу закладу потребує термінових берегозахисних робіт. Втрачено майже половину площі піщаної зони внаслідок розмивання берегу. Власними силами заклад не спроможний врегулювати цю проблему.

Водночас санаторій має хороші лікувальні можливості. Дітям подобаються процедури, вони гарно відгукуються про результати лікування. Так само добре діти характеризують якість харчування в санаторії.

За результатами перевірки буде складено акт реагування який буде спрямований до Міністерства охорони здоров’я.