У Кропивницькій виправній колонії № 6 виявлено випадок смерті засудженого внаслідок отриманих опіків на виробництві

21/08/2020 16:33

Працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено дистанційний моніторинг засобами електронного зв’язку ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)», в якому виявлено випадок смерті засудженого внаслідок отриманих опіків на виробництві.

Встановлено, що 12.08.2020 року о 18 годині 35 хвилин до медичної частини філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України в Кіровоградській області» звернувся засуджений Д., який відряджений в другу зміну на виробництво паливних брикетів. Він поскаржився на опіки лівого та правого передпліччя рук і лівої та правої гомілок ніг. Зі слів засудженого, травму він отримав з власної необережності.

Працівниками ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)» за зверненням працівників медичної частини №6 Філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в Кіровоградській області того ж дня приблизно о 19:00 годині здійснено виклик швидкої медичної допомоги за телефоном «103». За рішенням диспетчера та чергового старшого лікаря зміни КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Кіровоградської обласної ради» постраждалому відмовлено у виїзді карети швидкої медичної допомоги та наданні невідкладної екстреної допомоги.

Про подію було негайно повідомлено чергову частину Кропивницького відділу поліції ГУ НП України в Кіровоградській області та Кіровоградську місцеву прокуратуру. За вказаним фактом Кропивницьким відділом поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області 12.08.2020 внесені відомості до ЄРДР з попередньою правовою кваліфікацією за частиною 1 статті 271 КК України (Порушення вимог законодавства про охорону праці).

Засудженого Д. було доставлено до КНП «Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради» власним транспортом співробітників виправної колонії.

14.08.2020 в КНП «Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради» проведено необхідне оперативне лікування хворого Д., який надалі перебував в палаті інтенсивної терапії опікового відділення у тяжкому стані.

За повідомленням медичної частини філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України в Кіровоградській області», внаслідок отриманих опіків засуджений Д. 21.08.2020 близько 4 ранку помер в КНП «Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради».

Ситуація перебуває на контролі Уповноваженого ВРУ з прав людини.