Валерія Лутковська ознайомила Президента Парламентської асамблеї НАТО з діяльністю Омбудсмана

13/02/2014 12:37

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини провела зустріч з Президентом Парламентської асамблеї НАТО Х’ю Бейлі, під час якої поінформувала його про заходи, які вживаються Секретаріатом Уповноваженого з метою захисту прав громадян України у контексті проведення масових протестів у нашій державі.

Валерія Лутковська зазначила, зокрема, що створений 10 грудня 2013 року за ініціативи Уповноваженого механізм інформаційної комунікації в форматі «Громадські активісти – Офіс Уповноваженого – МВС» засвідчив свою результативність та ефективність. В рамках цього інформаційного трикутника працівники Офісу Уповноваженого збирають та опрацьовують повідомлення від учасників масових акцій та представників інститутів громадянського суспільства, всебічно вивчають ситуацію. Отримана інформація перевіряється Офісом Омбудсмана та звіряється з відповідальними особами від Міністерства внутрішніх справ, після чого вживаються належні заходи реагування (здійснюються виїзди на місця подій, відкриваються провадження, надсилаються відповідні запити до органів прокуратури та Міністерства внутрішніх справ тощо). До роботи вказаного інформаційного трикутника нещодавно долучився Координаційний центр з надання правової допомоги, з яким наприкінці минулого року Офісом Омбудсмана було підписано Меморандум про співпрацю.

Уповноважений також поінформувала Президента Парламентської асамблеї НАТО про проведену особисту зустріч із керівниками підрозділів внутрішніх справ, які розташовані на вулиці Грушевського, під час якої було особливо наголошено на недопущенні порушень прав людини та неналежного поводження.

Крім того, Валерія Лутковська зазначила, що оперативна робота щодо моніторингу дотримання прав людини під час масових акцій також здійснюється в регіонах країни. Регіональні представники Уповноваженого та координатори зі зв’язків із громадськістю тісно взаємодіють з місцевими представниками громадянського суспільства, відвідують затриманих у СІЗО та лікарнях, проводять з ними особисті зустрічі.