В Одесі відбулася панельна дискусія «Ситуація з правами людини в Одеській області»

30/08/2019 11:30

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в південних областях Олександр Остапенко взяв участь у панельній дискусії «Ситуація з правами людини в Одеській області», що відбулася в рамках програми Одесса Прайд 2019.

Спікерами заходу також стали заступник голови операційного відділу Консультативної місії Європейського Союзу Lynn Sheehan, фахівець з прав людини моніторингової місії ООН Артур Яцевич, експерт з питань прав людини та гендерних питань КМЄС Олександра Зуб, голова оргкомітету Одеса Прайд Анна Леонова, співголова одеського осередку ГАУ, правозахисник Аліна Рахуба. Модерувала дискусію регіональний координатор взаємодіїї з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області Людмила Ямщикова.

Олександр Остапенко та Людмила Ямщикова розповіли про досвід регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини, ситуацію з обізнаністю людей про базові поняття у сфері прав людини, механізми правозахисту, роботу консультативних і моніторингових місій, їхню співпрацю з органами влади в Україні задля захисту прав людини.

Гостру дискусію серед експертів викликало питання від аудиторії про перспективи впровадження у законодавство України норм щодо злочинів на грунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, а також питання поточної практики в роботі правоохоронних у випадку надходження заяв про такі злочини.

Після завершення дискусії відбулася презентація книжки «Мой ребенок - другой», що видана батьківською ініціативою TERGO.