В Ірпінському відділі поліції ГУНП в Київській області частково виконуються рекомендації, надані Секретаріатом Уповноваженого під час попереднього візиту

06/02/2020 14:10

Працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та громадські монітори здійснили повторний моніторинговий візит до Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Під час візиту встановлено, що на даний час в Ірпінському відділу поліції належним чином організовано роботу. Керівництвом ГУНП в Київській області та Ірпінського ВП в цілому вживаються заходи щодо приведення умов для затриманих осіб, які перебувають в відділу поліції, до встановлених вимог чинного законодавства України та міжнародних стандартів. На виконання рекомендацій Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наданих після останнього візиту до Ірпінського відділу поліції, керівництвом ГУНП в Київській області та Ірпінського відділу поліції організовано належну роботу щодо усунення виявлених недоліків. Зокрема, призначена нова особа відповідальна за перебування затриманих, яка чітко виконує покладені на неї обов’язки. Забезпечений вільний доступ громадян до Книги скарг та пропозицій. Обладнані двері табличками з номерами, назвами підрозділів, з зазначенням посад і прізвищ працівників усіх службових кабінетів.

Водночас у відділі поліції не повною мірою виконуються заходи, спрямовані на попередження неналежного поводження з затриманими. Зокрема, у підрозділі немає кімнати для проведення слідчих дій та інших заходів, відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником,  не функціонують кімнати для затриманих та доставлених через невідповідність їх облаштування міжнародним та національним стандартам, відсутня система відеоспостереження в коридорах адміністративної будівлі, наявність яких передбачена відомчими нормативними актами.

Не організоване належне харчування затриманих осіб, які тривалий час перебувають у відділу поліції.

У відділу поліції не забезпечено безперешкодний доступ до приміщення поліції осіб з інвалідністю.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до Міністерства внутрішніх справ України.

Звіт за результатами візиту