На посадових осіб Національної академії державного управління при Президентові України складено протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних

04/08/2020 12:16

На адресу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло колективне звернення, що всупереч вимогам законодавства про захист персональних даних було допущено розголошення персональних даних заявників на офіційному веб-сайті Національної академії державного управління при Президентові України.

Розголошення відбулося шляхом опублікування наказу № 81 від 30.04.2020 «Про затвердження Плану заходів щодо погашення заборгованості в гуртожитках готельного типу Національної академії». Додатком до оприлюдненого наказу розміщено списки мешканців та зазначено прізвища, ініціали боржників, місце їх роботи, розмір наявної заборгованості і фактичну адресу місця проживання станом на 29.04.2020. Сукупність оприлюднених відомостей є інформацією, яка прямо чи опосередковано дає змогу ідентифікувати особу боржника і відповідно є інформацією з обмеженим доступом, що не підлягає відображенню у відкритому доступі.

У зв’язку з цим, співробітниками Департаменту у сфері захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого вжито заходів щодо припинення неправомірного поширення персональних даних та складено протоколи про адміністративне правопорушення за частиною четвертою статті 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення, санкція якої у випадку визнання вини особи передбачає накладення штрафу від 5100 до 17000 грн.

30.07.2020 матеріали справ про адміністративне правопорушення направлено до Шевченківського районного суду міста Києва.

Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини вкотре наголошує володільцям і розпорядникам персональних даних на необхідності сумлінного ставлення до обробки персональних даних з метою недопущення аналогічних порушень в майбутньому.