Уповноважений підтримує висловлення Генерального секретаря ООН щодо протидії випадкам домашнього насильства в умовах карантину

08/04/2020 11:48

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова долучається до заклику Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша щодо врегулювання ситуації зі збільшенням випадків домашнього насильства у світі.

«Ми знаємо, що ізоляція на дому і карантин необхідні для подолання коронавірусу. В останні тижні в міру посилення економічного і соціального тиску і страху ми стаємо свідками жахливого глобального спалаху насильства в сім’ї», — підкреслив Антоніо Гутерріш.

У якості необхідних заходів пропонується збільшити асигнування для некомерційних організацій, які працюють в онлайн-режимі служб підтримки, забезпечити невідворотність покарання для осіб, винних у жорстокому поводженні, встановити аварійні системи повідомлення про загрозу в аптеках і продуктових магазинах, а також прирівняти притулки до об’єктів життєзабезпечення.

Людмила Денісова підтримує звернення Генерального секретаря ООН щодо включення в національні плани урядів боротьби з коронавірусом положення про запобігання насильства щодо жінок та відшкодування шкоди, заподіяної в результаті такого насильства.

Також Уповноважена наголошує на об‘єднанні зусиль щодо запобігання поширенню пандемії, а також про основні права людини та відповідні зобов’язання. Ми повинні неухильно дотримуватися норм міжнародного права та зобов’язань щодо захисту прав жінок.