Уповноважений: Нещодавно заарештований кримський татарин Сейран Хайретдинов піддається психологічному насильству

23/07/2020 16:36

Керівництво слідчого ізолятора «ФКУ СИЗО 1 УФСИН РОССИИ по Республике Крым и г. Севастополю», де незаконно утримують кримського татарина Сейрана Хайретдинова, навмисно створює йому нестерпні умови тримання, переміщуючи його з камери в камеру та погрожуючи видворенням до ШІЗО. Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Вона також зазначила, що грубо порушуються права українських політв’язнів Олександра Марченка, Тофіка Абдулгазієва, Руслана Сулейманова, Ескандера Абдулганієва, яких незаконно утримують в установах Федеральної служби виконання покарань Росії.

За словами Уповноваженого, попри постійні скарги на погіршення стану здоров'я, жодному з них не надають належної медичної допомоги, що є порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

«Керівництво слідчих ізоляторів, аби створити додатковий тиск на українських політв’язнів, вилучає лікарські препарати. Зокрема, у Тофіка Абдулгазієва під час обшуку забрали знеболювальне», - зазначила Людмила Денісова .

Український Омбудсман звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою негайно припинити нелюдське поводження з незаконно утримуваними українськими політв'язнями та терміново забезпечити право на отримання належної медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів, а також вжити заходи з метою припинення на них тиску з боку адміністрації СІЗО.

«Закликаю міжнародну спільноту підтримати наших співгромадян та продовжувати тиск на країну-окупанта, аби спільно домогтися повернення всіх незаконно утримуваних РФ громадян України», - наголосила Людмила Денісова.