У Російській Федерації вважають, що стан здоров’я Надії Савченко задовільний

18/04/2016 12:45

Про це йдеться у відповіді Уповноваженого з прав людини у Ростовській області РФ на звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням посприяти у наданні українській бранці необхідної медичної допомоги.

У листі також зазначається, що Надія Савченко, яка оголосила сухе голодування, відмовилася від медичного обстеження російськими лікарями.

Як повідомлялося, протягом останнього тижня Валерія Лутковська двічі зверталася до колеги з Російської Федерації з проханням допустити до української льотчиці і народного депутата України Надії Савченко українських лікарів.

«Українська сторона готова визначити і направити в Російську Федерацію лікарів, які зможуть провести належний огляд і стежити за станом здоров’я Надії Савченко. Прошу Вас сприяти вирішенню питання про організацію огляду Надії Савченко українськими лікарями, яким вона довіряє і призначень яких вона буде дотримуватися», – йшлося у листі Омбудсмана України.

«Протягом минулого тижня я кілька разів зверталася до посадових осіб у РФ з проханням допустити українських лікарів до Надії Савченко. Враховуючи те, що не було ніякої відповіді, я звернулася до колеги з Ростовської області. Сьогодні я отримала невтішну відповідь. Адже, за словами адвоката Надії Савченко, наразі вона у критичному стані, етапування рівноцінне смерті», – зазначила Валерія Лутковська.