У Компаніївському районному суді на Кіровоградщині порушуються конституційні права громадян на судовий захист

30/08/2019 15:13

У рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Кіровоградській області Олег Кошовий, координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого у Кіровоградській області Віктор Жученя та монітор НПМ Інга Дуднік здійснили моніторинговий візит до Компаніївського районного суду Кіровоградської області.

Через відсутність пандуса приміщення суду недоступне для маломобільних груп населення. Відсутні туалетні кімнати, а наявний туалет у дворі суду не пристосований для осіб з інвалідністю. Приміщення суду не забезпечено охороною. Кнопка виклику персоналу працює, на її спрацювання працівники суду реагують належним чином.

Зал судових засідань з розгляду кримінальних справ просторий, обладнаний скляною перегородкою з органічного скла для утримання підсудних осіб, технічними пристроями для здійснення дистанційного правосуддя, що відповідає положенням чинного Кримінального процесуального кодексу України та європейських норм і стандартів утримання підсудних.

У залах судових засідань відсутні кімнати для учасників судового процесу, свідків. Також відсутня кімната для роботи адвоката з підсудними/засудженими, яка забезпечує конфіденційність такого спілкування, а також кімната для розміщення підсудних/засуджених. Монітори відзначили неналежні умови для зазначеної категорії доставлених осіб
Маршрут конвоювання підсудних від вартого приміщення до залів проведення судових засідань не обладнаний пожежною та тривожною сигналізацією.

Варто зазначити, що правосуддя у суді відправляє лише 1 суддя із 3 передбачених за штатом. На момент проведення візиту правосуддя у суді не здійснювалося через перебування судді у плановій відпустці. Ця ситуація призводить до порушень конституційних права громадян на судовий захист, а також порушень розгляду справ упродовж розумних термінів, передбачених статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За результатами моніторингового візиту на адресу Територіального управління Державної судової адміністрації в Кіровоградській області готуються акти реагування щодо усунення виявлених порушень в діяльності Компаніївського районного суду Кіровоградської області.