Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Вінницькій обласній клінічній психоневрологічній лікарні

13/05/2020 09:30

Представник Уповноваженого у центральних областях Валерій Ольховий, начальник відділу регіонального представництва у центральних областях Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олена Ярошенко, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області Наталя Гурковська здійснили цільовий моніторинговий візит до Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. академіка О.І. Ющенка Вінницької обласної ради» з метою перевірки дотримання прав людини в умовах карантинних заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-19.

Під час візиту члени моніторингової групи ознайомились із службовою документацією закладу в частині проведення протиепідемічних заходів, поспілкувалися з персоналом, відвідали відділення, в яких перебувають пацієнти та провели їх опитування.

Станом на 12 травня у лікарні перебували 418 пацієнтів, персонал закладу забезпечений засобами індивідуального захисту, проводиться підготовка медичного персоналу з питань епідеміології, клінічного перебігу, діагностики та лікування коронавірусу COVID-19, проводиться щоденний температурний скринінг персоналу та пацієнтів, у відділеннях лікарні наявні інформаційні листи щодо профілактики та попередження інфекційних хвороб, підготовлено окреме ізольоване відділення на 11 ліжко-місць для тимчасової ізоляції та надання медичної допомоги особам з підозрою на коронавірус COVID-19, лікарня забезпечена швидкими тестами на грип А та В, SARS-CoV-19, витратними матеріалами для відбору проб для проведення лабораторних досліджень, заклад забезпечено дезінфекційними засобами відповідно до потреби.

Разом з тим, під час моніторингового візиту було виявлено ряд недоліків, які можуть вплинути на стан поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, на вході до адміністративного корпусу у день візиту була відсутня інформація про запровадження карантину, на входах до відділень наявні лише оголошення про карантин, інформація про запроваджені у зв’язку з ним заходи відсутня, у закладі наявні лише 4 безконтактні термометри, відсутні дезковрики, деякі відділення закладу не забезпечені кварцовими лампами з потужністю, достатньою для повної дезінфекції всієї площі.

Відсутній алгоритм дій закладів охорони здоров’я стосовно госпіталізації до лікарняного закладу особи у стані збудження особи, яка страждає на психічні розлади та яка має підозру на запалення легень та/або коронавірусної інфекції.

Через відсутність необхідного технічного обладнання в закладі не проводяться судові засідання в режимі відеоконференції.

Також не в повному обсязі забезпечено зв’язок пацієнтів із зовнішнім світом. У зв’язку з відсутністю технічного обладнання для доступу до мережі Інтернет, скайп-зв’язок пацієнтів з близькими особами не забезпечується. Право пацієнтів на телефонні розмови реалізовується тільки з дозволу персоналу.

Пацієнти залучаються до проведення дезінфекцій палат, коридорів та санітарно-побутових приміщень, переносять брудну білизну до пральні.
Дезінфекційна обробка посилок та передач не проводиться.

Під час роздачі їжі для пацієнтів персонал закладу не використовує гумові рукавички.

За результатами візиту надано рекомендації керівництву закладу. Детальний звіт буде направлено до зацікавлених відомств для негайного реагування та виконання наданих рекомендацій.