Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Черкаській виправній колонії

08/05/2020 18:00

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Валерій Єфіменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко здійснили моніторинговий візит до державної установи «Черкаська виправна колонія (№62)» та медичної частини № 62 філії державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Черкаській області з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Під час візиту членами моніторингової групи Секретаріату Уповноваженого з’ясовано, що в установі та медичному закладі в цілому вживаються заходи з попередження проникнення і поширення коронавірусної хвороби. Створено робочу групу з питань запобігання поширенню коронавірусного захворювання.

Разом з тим, членами моніторингової групи виявлено ряд недоліків, які можуть призвести до поширення хвороби серед персоналу установи та утримуваних в ній осіб.

Зокрема, з’ясовано, що станом на 07 травня в установі утримуються 440 осіб, в тому числі 44 новоприбулих.

В медичній частині, яка розрахована 16 ліжко-місць, лікуються 6 осіб. Під час відвідування медичної частини виявлено засудженого з активною формою туберкульозу, якого, у порушення нормативно-правових актів Міністерства юстиції, не було направлено до спеціалізованого лікувального закладу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Не встановлено контроль за здійсненням огляду та опитуванням персоналу і відвідувачів. Відсутній облік температурного скринінгу при вході до установи та фактів відмови в допуску до несення служби персоналу, в якого виявлено ознаки гострої респіраторної хвороби. Відсутні дезковрики.

Персонал та утримувані не в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту. Більшість працівників купують засоби захисту за власні кошти. Не здійснюється контроль за дотриманням маскового режиму засудженими.

Не проводиться дезінфекція приміщень для проведення прогулянок засуджених та осіб, узятих під варту, камер, місць загального користування: лазні, збірного відділення тощо.

Не розроблено та не затверджено відповідні клінічні маршрути пацієнта, який відповідає визначенню випадку COVID –19, у разі тяжкої коронавірусної хвороби, чи у разі наявності/відсутності вільних місць у закладі охорони здоров’я МОЗ України.

За результатами проведеного моніторингового візиту керівництву установи та медичної частини було надано рекомендації щодо усунення недоліків. Крім того, звіт та акти реагування будуть направлені до зацікавлених органів державної влади.

Частина рекомендацій членів моніторингової групи була виконана вже під час візиту.