Результати моніторингу дотримання права громадян на культурні послуги в умовах децентралізації у Тетерівській сільській ОТГ Житомирського району на Житомирщині

26/11/2020 12:36

Регіональний представник Уповноваженого в Житомирській області Петро Грибан здійснив моніторинг дотримання права громадян на культурні послуги в умовах децентралізації у Тетерівській сільській ОТГ (далі — ОТГ) Житомирського району Житомирської області.

За результатами моніторингу встановлено, що Тетерівська ОТГ була 25 жовтня 2015 року внаслідок об’єднання чотирьох сільських рад. У жовтні 2020 року до складу ОТГ приєднано ще одну сільську раду. Наразі до складу громади входить 15 сіл. Населення громади – 9657 осіб.

Під час моніторингу з’ясовано, що зобов’язання ОТГ з питань забезпечення права на доступ до культурних цінностей та культурних благ визначені у стратегічних та програмних документах, зокрема у Стратегічному плані розвитку Тетерівської селищної об’єднаної територіальної громади до 2020 року та у щорічних Програмах соціально-економічного розвитку Тетерівської об’єднаної територіальної громади.

У структурі сільської ради утворено відділ культури та туризму зі штатною чисельністю три працівники.

На території ОТГ функціонує три будинки культури, три клуби, два центри культури та дозвілля, три бібліотеки.

При закладах культури клубного типу працює 41 клубне формування, в яких бере участь 290 учасників, з них 29 дитячих.

Загальний фонд бібліотек складає 22091 екземпляр. Водночас бібліотечний фонд майже не поповнюється. Так у 2019 році до фонду надійшло лише 234 нових видань.

Разом з цим, з моменту об’єднання в ОТГ була зупинена діяльність двох бібліотек у селах Буки та Улянівка.

Окрім цього, моніторингом встановлено, що окремі заклади культури Тетерівської ОТГ не доступні для маломобільних груп населення та осіб з порушенням зору: відсутні тактильні таблички з відповідними позначеннями, відсутнє звукове сповіщення. Наявні пандуси на вході до закладів не відповідають чинним державним будівельним нормам, а бібліотека в селі Тетерівка розташовується на другому поверсі будинку культури.

Моніторингом не встановлено порушення права на отримання культурних послуг мешканцями ОТГ. Водночас під час моніторингу виявлені певні недоліки в роботі, на які Тетерівській ОТГ будуть надані рекомендації Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.