Результати моніторингового візиту до Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку військової частини А-0583 Західного територіального управління

02/09/2019 09:49

У рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимир Воловник та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Володимир Шевченко здійснили моніторинговий візит до Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку військової частини А-0583 Західного територіального управління.

Підрозділ забезпечує несення служби на територіях Тернопільської та Івано-Франківської областей і має облаштовані приміщення штабу, приміщення основних підрозділів, автопарк та приміщення для тимчасово затриманих осіб.

Упродовж 2018-2019 років у кімнатах для тимчасово затриманих військовослужбовців утримувалось четверо осіб, скарг на незаконне поміщення та на умови утримання від них не надходило.

У 2019 році Тернопільським зональним відділом ВСП складено два протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.178 КУпАП, стосовно військовослужбовців, які надіслано для розгляду в порядку дисциплінарного статуту, відповідно до ст.15 КУпАП, командиру військової частини 3215. В обох випадках здійснено затримання осіб на підставі протоколу.

У матеріалах адміністративної практики виявлено порушення при оформленні протоколів, у яких не розкрито суть адміністративного правопорушення, що не сприяє здійсненню права на захист.

За підсумками моніторингового візиту підготовлено звіт та направлено відповідний акт реагування.