Результати моніторингового візиту до Подільського УП ГУНП в м. Києві

14/07/2020 17:17

Головними спеціалістами відділу нормативно-правового забезпечення прав людини на належне утримання Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Юлією Рудницькою та Максимом Побержнюком було здійснено моніторинговий візит до Подільського УП ГУНП в м. Києві.

Під час здійснення моніторингового візиту встановлено, що в Подільському УП є чотири кімнати для затриманих, однак в них недостатньо природного освітлення та вентиляції. Особи, які утримуються в кімнатах для затриманих забезпечуються трьох разовим харчуванням. У Подільському УП є кімната для проведення слідчих дій та кімната для проведення конфіденційного побачення.

Під час ознайомлення з Журналом інформування центрів безоплатної вторинної правової допомоги Подільського УП виявлено випадки несвоєчасного інформування службовими особами Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання осіб.

Крім того, в Подільському УП відсутній наказ про визначення особи, яка відповідальна за перебування затриманих.

Під час здійснення моніторингового візиту встановлено, що в Подільському УП вживаються заходи із запобігання та поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Персонал органу поліції забезпечений масками, гумовими рукавичками, захисними окулярами, дезінфікуючими та антисептичними засобами, безконтактним термометром. У приміщенні здійснюється вологе прибирання із застосуванням дезінфекційного засобу та опромінювання бактерицидними лампами. Особи, які поміщаються до кімнат для затриманих забезпечуються захисними масками.

За результатами моніторингового візиту до Подільського УП ГУНП в м. Києві та зацікавлених органів влади буде направлено звіт та відповідні акти реагування.