Результати моніторингового візиту до дитячого будинку «Надія» в с.Мокрець Київської області

04/02/2021 14:07

Працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оленою Прашко, Юрієм Белокозом та громадським монітором Анастасією Клюгою здійснено візит до Дитячого будинку «Надія», що розташований в с. Мокрець Київської області.

У дитячому будинку, розрахованому на 40 вихованців, у день візиту перебувало 24 дитини. Під час візиту встановлено, що для проживання дітей в центрі створено задовільні умови. Усі діти шкільного віку навчаються в закладі загальної середньої освіти селища Мокрець, діти дошкільного віку влаштовані до закладу дошкільної освіти.

Дітей забезпечено п’ятиразовим харчуванням. Першу долікарську допомогу дітям надають лікар-педіатр та медична сестра. Водночас виявлено порушення прав дітей на безпечні умови перебування.

Зокрема, порушуються правила пожежної безпеки. Стіни приміщень коридорів та ігрової кімнати дитячого будинку облицьовано горючими матеріалами.

Порушуються права дітей на охорону здоров’я. Вихованці із встановленим юридичним статусом дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, проходили медичний огляд лише один раз на рік всупереч вимогам законодавства про організацію поглиблених медичних оглядів таких дітей двічі на рік. Між дитячим будинком та закладами охорони здоров’я не укладено договорів про медичний супровід вихованців.

Порушують права дітей на соціальний захист. Зокрема, дитину-сироту не поставлено на первинний облік, відсутній належний контроль за отриманням дітьми соціальних виплат та аліментів від батьків за рішенням судів, в особових справах відсутні необхідні документи для забезпечення належного соціального супроводу.

У закладі не вживаються повною мірою протиепідемічні заходи, спрямовані на протидію поширенню гострої інфекційної хвороби COVID-19. Персоналом не дотримується масковий режим, відсутні графіки вологого прибирання приміщень із застосуванням дезінфекційних засобів та провітрювання.

За результатами моніторингового візиту будуть спрямовані листи з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень до Калитянської селищної об’єднаної територіальної громади, керівництва закладу та Міністерства соціальної політики України для інформування