Результати моніторингу дотримання прав дітей під час перетину адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом на КПВВ «Чонгар»

20/08/2020 11:13

Регіональні представники Уповноваженого в АР Крим та м. Севастополі Февзі Каракаш та Артем Коваль здійснили візит до КПВВ «Чонгар», що на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом.

Метою візиту був моніторинг дотримання прав дітей та їхніх найкращих інтересів під час перетину адміністративної межі з тимчасово окупованою територією АР Крим.

Під час візиту встановлено, що територія КПВВ обладнана за всіма сучасними стандартами. Асфальтне покриття, тротуари мають пологі спуски та переходи, які повною мірою забезпечують безперешкодний доступ до будівель особам з інвалідністю та маленьким дітям. На вулиці та в приміщеннях є туалети, також наявні окремі туалети для осіб з інвалідністю.

На час перевірки перед входом до КПВВ були запроваджені певні обмеження, пов’язані з запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Зокрема, на вході проводиться температурний скринінг.

Водночас моніторами було виявлено ряд недоліків. Так, вода, якою користуються на КПВВ Чонгар, не має сертифікату якості, у зв'язку з чим забезпечення питною водою здійснюється за рахунок ДПСУ. Також безпосередньо на території КПВВ відсутня кімната матері та дитини.

Монітори також виявили грубе порушення прав громадян. Зокрема, у зв'язку з тимчасово припиненням роботи пунктів в’їзду та виїзду, особи які мають право на перетин адміністративної межі з ТОТ АР Крим з гуманітарних підстав, вимушені чекати спеціального дозволу. Разом з цим, вхід до КПВВ без вищезазначеного дозволу заборонений, через це громадяни змушені перебувати під пекучим сонцем протягом декількох годин. Зважаючи на ці проблеми та повну відсутність питної води, вищевказані обставини наражають дітей на небезпеку.

На КПВВ таку ситуацію пояснюють тим, що дозвіл на виїзд з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та в’їзд на неї з гуманітарних підстав надає лише Голова Державної прикордонної служби України, який фізично не може працювати цілодобово, тому особам, які перетинають адміністративну межу у нічний час або у вихідний день,  доводиться чекати на дозвіл більш тривалий час.

Докладний звіт за результатами моніторингу та відповідні рекомендації будуть направлені на адресу об'єкту моніторингу.