Працівникам Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області розповіли про права людини

16/12/2019 12:27

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області Любов Сітовська спільно з заступником начальника управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Волинській області Миколою Герасимиком провели для працівників Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області просвітницький захід «Права людини та її захист».

Захід присвячений Міжнародному Дню боротьби за ліквідацію насильства над жінками та Дню захисту прав людини.

Присутнім розповіли про становлення та зміст міжнародних нормативно-правових документів, які закріплюють права людини. Учасники обговорили питання за напрямами теоретико-практичних підходів до розуміння прав людини, особливості реалізації окремих прав людини, механізму забезпечення та захисту прав людини від будь яких форм насилля. Зокрема, учасники заходу дізнались про те, що в Україні діє спільний проект Міністерства юстиції України та системи безоплатної правової допомоги та громадськості «Сімейні радники», який спрямований допомагати іншим вирішувати складні життєві ситуації, пов’язані з різними формами насилля.

Регіональний представник Уповноваженого, використовуючи матеріали Щорічної доповіді Уповноваженого про стан дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина за 2018 рік, поінформувала про реалізацію Стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого та захист прав державних службовців.

Також Любов Сітовська розповіла присутнім про повноваження та функції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в контексті здійснення контролю за дотриманням прав і свобод людини в Україні та стан додержання прав людини і громадянина в Україні та реалізацію національного превентивного механізму.

За підсумками зустрічі було досягнуто домовленості щодо проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правових знань та забезпечення конституційного права знати свої права та обов’язки.