На Херсонщині відбувся тренінг для громадських активістів щодо захисту прав пенсіонерів та моніторингу бюджетних витрат по COVID-19

21/08/2020 11:08

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Херсонській області Оксана Тропіна та монітор НПМ, начальник відділу правоосвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги механізму Володимир Куценко взяли участь як експерти у тренінгу для громадських активістів, що відбувся у рамках проекту «Захист прав пенсіонерів та моніторинг бюджетних витрат по COVID-19 громадськими префектами у південних областях України» та громадської кампанії «За чесну медицину».

Метою тренінгу було зацікавити та залучити до моніторингової, правозахисної й антикорупційної діяльності громадських префектів та волонтерів, які працюватимуть з особами похилого віку. Підвищити рівень обізнаності учасників про новітні методи обробки інформації. Заохотити учасників до розповсюдження інформації про інноваційні методи громадського контролю.

Оксана Тропіна розповіла учасникам заходу про особливості діяльності Офісу Омбудсмана під час пандемії коронавірусу. А також з’ясувала коло питань, які турбують громадян у зв’язку з обмеженням їхніх прав під час карантину. Під час роботи в групах опрацювали перспективи співпраці громадських префектів з Офісом Омбудсмана в рамках реалізації зазначеного проекту.

Учасники заходу отримали навички виявлення порушень та оскарження неправомірних дій суб’єктів господарювання, під час закупок за спрощеною процедурою COVID-19, а експерти поділилися досвідом проведення моніторингових досліджень в сфері захисту прав людини і протидії корупції. Також учасники тренінгу мали можливість обмінятися досвідом та ідеями, взяти безпосередню участь в розробці навчальних кейсів на основі реальних історій про порушення прав пацієнтів.

За сприяння розвитку громадянського суспільства і менторську допомогу учасникам тренінгу Оксані Тропіній та Володимиру Куценку вручені подяки.