Перешкоджання діяльності Уповноваженого під час моніторингового візиту до приватного реабілітаційного центру в с.Софіївська Борщагівка

22/07/2020 17:01

Працівником Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оленою Прашко та громадським монітором Артемом Осипяном було заплановано моніторинговий візит до реабілітаційного центру «Міжнародна громадська організація «Центр здорової молоді» (МГО «ЦЗМ») для осіб з алкогольною та наркотичною залежностями, який розташований в с. Софіївська Борщагівка Київської області.

Однак моніторинговий візит не відбувся. У порушення статті 19–1 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» представники зазначеного центру перешкоджали діяльності моніторів та відмовлялися спілкуватися з ними. 

Навіть після прибуття наряду патрульної поліції не було забезпечено право членів моніторингової групи здійснювати візит відповідно до чинного законодавства.

Наступного дня, коли моніторингова група прибула до закладу, їх знову не було допущено у приміщення реабілітаційного центру для моніторингу дотримання прав осіб, які проходять реабілітацію. Моніторами знову було викликано патрульну поліцію. До органів поліції подано заяву про перешкоджання діяльності Уповноваженого та можливого скоєння злочину у зазначеному центрі щодо реабілітантів.

Відносно керівника установи буде складено адміністративний протокол за порушення статті 188-40 КУпАП.