Моніторингова група Секретаріату Уповноваженого перевірила стан дотримання прав поліцейських Лубенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області

16/12/2019 12:17

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина співробітниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Лубенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Під час моніторингу проведено зустріч з керівництвом та особовим складом відділу; перевірено повноту доведення до поліцейських належних видів забезпечення, умови несення ними служби, а також дотримання права поліцейських на відпустку і відпочинок. Особливу увага під час візиту приділено вивченню питань грошового забезпечення, а також забезпечення поліцейських оргтехнікою та витратними матеріалами.

Як засвідчила перевірка, керівництвом  відділу приділяється належна увага питанням соціального захисту підлеглих, їх всебічного забезпечення та створенню належних умов для несення ними служби, облаштуванню побуту та відпочинку поліцейських. Службові приміщення відділу приведені в належний вигляд, у них підтримується комфортна температура.

Якщо з виплатою щомісячного грошового забезпечення особовому складу проблеми відсутні, то з виплатою одноразової грошової допомоги у зв’язку з втратою працездатності поліцейськими, допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань існують певні нарікання. Не в повній мірі особовий склад задовольняє і розмір грошового забезпечення, який у порівнянні з іншими правоохоронними органами є значно нижчим.

З початком 2019 року законодавчо запроваджено та здійснюється виплата працівникам поліції компенсації за піднайом ними жилих приміщень. Водночас з оформленням цієї виплати у поліцейських існують певні процедурні труднощі, які потребують урегулювання на законодавчому рівні.