Людмила Денісова підтримує рішення Верховної Ради України щодо визнання незаконними виборів до російської Держдуми

22/09/2021 16:08

Участь у так званих «виборах» до Держдуми РФ взяли 230 тисяч громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Їх примусово було паспортизовано і вивезено для голосування на територію Росії. Ще 150 тисяч працівників бюджетної сфери та студентів, за обов’язкової реєстрації на порталі «Держпослуги», голосували у 255 «інфоцентрах» на Донеччині та у 141 – на Луганщині. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Уповноважений додала, що на території тимчасово окупованого Криму незаконно працювало понад тисячу виборчих дільниць. Окупант насильно примушував бюджетників йти голосувати та звітувати про «зроблений вибір». Зокрема, у Феодосії освітяни повинні були сфотографуватися у кабінці для голосування і надіслати фото в одну із соціальних мереж, в іншій кримській школі потрібно було фотографуватися біля урни з бюлетенями «з правильним вибором».

«Проведення виборів на тимчасово окупованих територіях України є грубим порушенням загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, насамперед щодо поваги до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, закріплених у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінський заключний акт), Статуті Ради Європи, Меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештському меморандумі)», - наголосила Людмила Денісова.

Вона сподівається, що правоохоронними органами будуть вжиті заходи щодо встановлення усіх учасників протиправних дій з організації та проведення виборів до Держдуми РФ на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей з метою притягнення їх до відповідальності.

Омбудсман закликала міжнародну спільноту наслідувати український парламент - не визнавати вибори до Державної Думи РФ як такі, що порушують норми міжнародного права.