Людмила Денісова повідомила про нові спалахи COVID-19 у російських колоніях, де утримуються українські політв'язні

01/07/2020 12:03

У російській виправній колонії №11, де незаконно утримується український політв'язень Ігор Кіяшко, спалах коронавірусної інфекції. Така ж ситуація у «ФКУ ИК-1 УФСИН России по Брянской области» та «ФКУ СИЗО 5 УФСИН России по Ростовской области». Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

"У «ФКУ ИК 11 УФСИН России по Нижегородской области» запроваджено карантин, адже у багатьох в'язнів клінічно підтвердили зараження на COVID-19. Також коронавірусну хворобу було діагностовано у в’язнів, які трималися разом в одному приміщенні з Ігорем Кіяшком", - заявила Денісова.

Вона додала, що через брак ліжкомісць у медичній частині цієї колонії, інфікованих осіб розміщують у їдальні та клубі для проведення дозвілля, чим наражають на небезпеку зараження інших в'язнів.

"У деяких установах Федеральної служби виконання покарань Росії наші громадяни також потерпають від стрімкого поширення коронавірусної хвороби. Зокрема, спалах COVID-19 спричинив запровадження карантинних заходів у «ФКУ ИК-1 УФСИН России по Брянской области» та «ФКУ СИЗО 5 УФСИН России по Ростовской области». Крім того, через відсутність засобів індивідуального захисту та неналежне медико-санітарне забезпечення, деякі політв’язні вже перенесли інфекційну хворобу", - зазначила Денісова.