Людмила Денісова: понад чверть населення України перебуває за межею бідності

08/10/2020 15:03

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова взяла участь у Соціальному форумі Ради ООН з прав людини, який щорічно проводиться в Женеві.

Вона повідомила, що результати здійснюваного моніторингу свідчать: понад чверть всього населення України перебуває за межею бідності. Прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на одну людину в місяць. Мінімальна заробітна плата українців - 176 доларів.

«Попри збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості», - зауважила Омбудсман.

За її словами в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати заробітної плати та становить 200 млн доларів.

Крім того, вона наголосила, що незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% наших пенсіонерів.

«Через збройний конфлікт на сході України, понад півтора мільйона українських громадян з метою збереження життя змушені були покинути рідні домівки. Особливої уваги потребує питання забезпечення їх житлом», - зазначила Омбудсман.

Уповноважений повідомила, що на підставі матеріалів дослідження, проведеного в рамках проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», нею підготовлено Спеціальну доповідь Уповноваженого «Реалізація прав внутрішньо переміщених осіб на житло». І додала, що вітає прийняття Урядом України у вересні цього року Порядку надання грошової компенсації постраждалим, житлові будинки або квартири яких зруйновані в результаті збройної агресії Російської Федерації.

«Проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19 зростанням рівня зубожіння та безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей. Небезпека поширення коронавірусної інфекції провокує дискримінацію в суспільстві і стає причиною використання мови ворожнечі стосовно ромів, внутрішньо переміщених осіб, представників ЛГБТ-спільноти та трудових мігрантів», - акцентувала Людмила Денісова.

Насамкінець Людмила Денісова зазначила, що у співпраці з Офісом Ради Європи в Україні та громадськими організаціями, що спеціалізуються на захисті прав ромів, готується Спеціальна доповідь Уповноваженого «Вплив пандемії COVID-19 на ромську громаду в Україні».

Вона висловила переконання, що під час пандемії права людини не повинні набувати другорядного значення, а державна політика має спрямовуватися, насамперед, на захист найбільш вразливих груп населення!