Результати моніторингового візиту до Лебедівського відділення стаціонарного догляду на Житомирщині

10/12/2020 10:38

Регіональний представник Уповноваженого в Житомирській області Петро Грибан та громадські монітори Олена Коваленко і Віктор Чупров здійснили в рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговий візит до Лебедівського стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинського району Житомирської області.

Стаціонарне відділення розраховане для проживання 30 осіб. На час візиту в установі постійно проживав 21 мешканець, серед яких 11 осіб з інвалідністю.

Розташоване відділення в одноповерховому приміщенні.

Прибудинкова територія відділення прибрана, прогулянкові доріжки заасфальтовані, розміщено багато лавок, є альтанки доступні для маломобільних підопічних.

Житлові кімнати розраховані для проживання від однієї до чотирьох  осіб. У кожній кімнаті є шафи, ліжка, тумбочки, рукомийники. Підопічним забезпечено належний догляд відповідно до укладених договорів про надання соціальних послуг.

Зі всіма підопічними укладено декларації про надання первинної медичної допомоги з лікарем загальної практики-сімейної медицини Новоград-Волинського районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

Мешканці під час особистого спілкування з моніторами скарг на умови перебування не висловлювали.

В установі організовані карантинні заходи з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зокрема заборонено відвідування підопічних та їх вихід за межі території відділення.

Водночас моніторингова група звернула увагу на проблеми з водопостачанням відділення оскільки тиск водогінної мережі не забезпечує належного здійснення санітарно-гігієнічних процедур, зокрема миття підопічних. Окрім цього, значна кількість водорозбірних кранів та змішувачів несправні.

Площа більшості житлових кімнат у відділенні не відповідає вимогам Державних будівельних норм «Будинки і споруди. Заклади соціального захисту населення ДБН В.2.2-18:2007», затверджених наказом  Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 23 січня 2007 р. № 20, відповідно до яких  площі житлових кімнат у відділеннях для осіб, спроможних самостійно пересуватися, і для осіб, які користуються кріслами колісними приймаються з розрахунку не менше відповідно 8 м2 і 10 м2 на людину.

Звіт за результатами візиту буде направлено директору територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинського району Житомирської області.