Керівництво Олексіївської колонії перешкоджає моніторинговій групі Офісу Омбудсмана проводити перевірку

11/01/2020 12:43

Сьогодні (11 січня) моніторингова група Офісу Омбудсмана знову вирушила до Олексіївської колонії №25, де 8 січня введено особливий режим через конфлікт між персоналом установи та групою засуджених.

Однак керівництво установи перешкоджає моніторинговій групі Офісу Омбудсмана встановити обставини, причини та умови, що призвели до конфлікту та не допускають в установу представників засобів масової інформації.

Про це повідомив представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав людини в місцях несвободи Олександр Гатіятуллін.

За його словами, напередодні візиту з керівництвом колонії погоджувалася присутність журналістів під час перевірки установи, проте, коли моніторингова група прийшла до установи, представникам ЗМІ заборонили заходити на територію колонії.

«Коли я зв'язався з начальником міжрегіонального управління з питань виконання покарань і пробації Романовим Георгієм Владиславовичем він мені повідомив, що в установі введений особливий режим і нікого не запустять», - зазначив Олександр Гатіятуллін.

Представник Уповноваженого уточнив, що своїми діями керівництво колонії порушило норми кримінально-процесуального кодексу. Олександр Гатіятуллін наголосив, що цю інформацію доведено до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової. Зараз готуються подання Уповноваженого до Генеральної прокуратури та Державного бюро розслідувань за фактами, які відбулись.

Олександр Гатіятуллін також повідомив, що керівництво установи так і не надало наказ про проведення обшукових заходів, наказ про запровадження особливого режиму, копії журналів та інші документи, які б могли підтвердити чи спростувати те, що обшуки проводились після «підйому» засуджених.

«Ми опитали 12 осіб, які перебувають в медичній частині. Усі вони стверджують, що близько 3-4 ночі їх підняли, застосували до них кайданки, витягнули зі спальних приміщень, протягнули їх по вулиці в одних трусах до штабу, де вони перебували до 19:00, тобто майже 15 годин в кайданках. Медичний працівник їх не оглядав, хоча кожні 2 години кайданки потрібно послабляти. Їм не надавали харчування. На тілі є садна, гематоми, зокрема на голові, що зафіксовано в журналі тілесних ушкоджень. Засуджені також стверджують, що їх тягнули підлогою з першого на другий поверх», - наголосив Гатіятуллин.

Відеокамери, які також могли б допомогти у з'ясуванні ситуації, за словами керівників колонії, перестали працювати 7 січня.

«Я вважаю, що особливий режим, який введений в установі, на даний момент не потрібний. Групи швидкого реагування перебувають на території колонії, але ситуація в колонії стабільна, немає жодних протиправних дій зі боку засуджених», - зазначив Гатіятуллин.

Наразі моніторингова група продовжує працювати на території колонії, зокрема, проводиться опитування засуджених та з'ясовуються інші обставини та умови відбування покарання в Олексіївській колонії №25.

Звіт за результатами візиту