Результати моніторингового візиту до реабілітаційного центру для осіб із залежностями «Центр сучасної психотерапії залежностей» в с.Лютіж на Київщині

07/08/2020 12:43

Начальник відділу моніторингу медичного забезпечення Департаменту реалізації національного превентивного механізму Юрій Белокоз та експерт з правових питань Михайло Харін здійснили моніторинговий візит до приватного реабілітаційного центру «Центр сучасної психотерапії залежностей» в с. Лютіж з метою моніторингу дотримання прав осіб, які там перебувають.

Під час візиту було встановлено, що в орендованому будинку соціальну послугу з психологічної реабілітації із проживанням в закладі, розрахованому на 11 осіб, отримують 4 реабілітанти. Під час конфіденційного опитування клієнтів центру без участі третьої сторони, нарікань від реабілітантів на жорстоке та таке, що принижує гідність, видів поводження, не надходило. Всі опитувані схвально говорили про персонал, який цілодобово готовий надати допомогу. Реабілітанти мають можливість для занять спортом на свіжому повітрі, прогулянки лісом та відвідують міській пляж.

Варто зазначити, що практичні психологи працюють в центрі щодня, практикують як групові, так й індивідуальні форми роботи, постійно підвищують професійну кваліфікацію. У процесі реабілітації застосовуються науково доказові методи реабілітації: когнитивно-поведінкова терапія, мотиваційне інтерв’ю, використовуються засоби арт-терапії.

Водночас виявлено порушення, зокрема на інформаційних стендах відсутні телефони державних органів та посадових осіб, куди можна звернутися клієнтам у разі порушення їхніх прав в реабілітаційному центрі. Відсутність такої інформації перешкоджає реалізації права на професійну правничу допомогу, якщо така потреба виникає.

За результатами моніторингового візиту керівнику центру буде скеровано звіт та надано письмові рекомендації щодо усунення виявлених недоліків та порушень.

Звіт за результатами візиту