«Зараз узгоджуємо дату, коли я поїду до українських політв’язнів у Росії та Криму», - Людмила Денісова

09/06/2018 19:47

Уповноважений Людмила Денісова за дорученням Президента України Петра Порошенка найближчим часом планує відвідати українських політв’язнів у РФ та Криму.

За словами Людмили Денісової, згідно з домовленостями між Президентом України та Президентом РФ наразі готується список політв’язнів, яких планують відвідати Омбудсмени обох країн.

«Ми уже говорили з Омбудсменом РФ Тетяною Москальковою. Зараз узгоджуємо дату, коли я поїду до РФ, а вона, в свою чергу, приїде в Україну.  Поїздки буде дві. Спочатку я поїду до Росії. Потім я відвідаю Сімферопольське СІЗО на тимчасово окупованих територіях Криму», - коментує Людмила Денісова.

Омбудсмен зазначає, що під час візитів планує перевірити умови тримання наших громадян, забезпечення їх юридичною та медичною допомогою. А також дотримання Росією свого законодавства при ув’язненні українців та виконання нею ратифікованих міжнародних конвенцій, що регулюють права обмежених у свободі.

В свою чергує, Уповноважений РФ на цей момент висловила бажання відвідати тільки затриманого головного редактора агентства «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, але наразі вона також формує свій список.

«Мій візит відбудеться обов’язково в найближчий час. Вже з 11 червня я готова виїжджати у Росію та Крим, щоб на власні очі побачити, як утримуються наші політв’язні. Петро Порошенко також пообіцяв, що мій візит підтримують всі консульські служби», - підсумувала Людмила Денісова.