Відбулася третя успішна передача в’язнів із непідконтрольної Уряду України території Донецької області

08/12/2015 15:37

Сьогодні, 8 грудня 2015 року, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською проведено чергову успішну операцію з передачі 20 засуджених, які відбували покарання у Єнакіївській виправній колонії № 52.

«Нами здійснено чергову передачу засуджених з виправної колонії з тимчасово непідконтрольної Уряду України території Донецької області, де на сьогодні  склалась надзвичайно складна ситуація – відсутнє опалення, зруйнована їдальня, медична допомога не надається. Це вже друга спроба евакуювати засуджених із вказаного виправного закладу. На жаль, минулого року нам це зробити не вдалося», – прокоментувала подію Валерія Лутковська.

Нагадаємо, у липні цього року відбулася передача перших дев’яти українських засуджених з непідконтрольної Уряду України території Донецької області, а вже 5 серпня під час другої передачі вдалося забрати з Донецького слідчого ізолятора 20 в’язнів, частина з яких «транзитні», тобто ті особи, які минулого року прямували транзитом через СІЗО до інших установ, або ж прибули для участі у судових експертизах і залишилися в СІЗО внаслідок початку бойових дій.