Результати моніторингового візиту до Кагарлицької виправній колонії на Київщині

07/02/2019 18:00

В рамках реалізації національного превентивного механізму співробітник  Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із громадським монітором здійснили плановий моніторинговий візит до Державної установи «Кагарлицька виправна колонія (№ 115)» та перевірили стан дотримання прав засуджених осіб.

Незважаючи на обмежене фінансування в установі здійснені заходи  щодо приведення умов тримання в’язнів у відповідність до вимог національного законодавства. Проте мають місце незначні порушення вимог національного законодавства.

Під час візиту моніторингова група переконалася у тому, що всі в'язні працюють, за що отримують гідну заробітну плату. З в'язнями, які висловили бажання працювати, укладені трудові договори або договори цивільно-правового характеру.

Засуджені установи працюють на господарських роботах та на кухні, ведуть сільськогосподарську діяльність, працюють на СТО та виїжджають на приватне підприємство. Зароблені кошти вони можуть витрачати в магазині, розташованому на території установи.

За словами керівника установи, працевлаштування приносить користь не лише засудженим, які заробляють гроші, але й установі, яка відраховує 25% заробітної плати на утримання засуджених.

Занепокоєння моніторингової групи викликає той факт, що засудженим, які не можуть працювати за станом здоров’я, але не мають інвалідності, суди відмовляють в умовно-достроковому звільненні. Оскільки основним аргументом для судів є доведення особою свого виправлення через сумлінну поведінку та працю.

За результатом моніторингового візиту буде спрямований відповідний звіт до Міністерства юстиції України із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.