Перевірено стан дотримання прав людини в ДУ «Кременчуцька виховна колонія» на Полтавщині

07/02/2019 16:10

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі співробітника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Батуринської, регіонального представника Уповноваженого у Полтавській області Юрія Чернушенка та представника громадськості Олександра Федорука перевірили стан дотримання прав неповнолітніх, які відбувають покарання у ДУ «Кременчуцька виховна колонія».

Під час відвідання закладу вивчалися умови проживання та навчання вихованців, їх зайнятість, реалізація їхнього права на спілкування з батьками та родичами, робота з підготовки до звільнення.

На день візиту в установі перебувало 40 вихованців, серед яких 17 вже досягли 18-річного віку.

Під час конфіденційного спілкування з вихованцями, жоден з них не висловлював скарг щодо умов тримання чи неналежного поводження з боку працівників установи. Вихованці спілкувалися відкрито та поводилися дружелюбно. Також вони відзначали належне ставлення персоналу, професійну роботу психологів та вихователів, товариські стосунки між собою.

Члени моніторингового візиту засвідчили, що в закладі на досить високому рівні організовано навчальний процес.

Водночас, медична частина установи перебуває на ремонті, вона не обладнана двориками для прогулянок. На день візиту в медичній частині утримувався один хворий вихованець, який перебував в умовах повної ізоляції. Умови тримання зазначеного засудженого не відрізняються від умов тримання у штрафних приміщеннях, оскільки він тримається фактично у закритій палаті без можливості виходити за її межі протягом 23 годин на добу, окрім передбачених розпорядком годин для харчування.

Крім того, члени моніторингового візиту зазначили, що умови перебування вихованців в відділеннях карантинному, діагностики і розподілу не відповідають сучасним вимогам та стандартам. Оскільки вихованці тримаються в умовах ізоляції та з правом на щоденну півторагодинну прогулянку.