Омбудсмен Людмила Денісова та Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі обговорили пріоритетні напрямки співробітницва

06/04/2018 18:00

Уповноважена Людмила Денісова провела зустріч з Головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі, на якій були встановлені домовленості щодо майбутньої співпраці.  

Людмила Денісова зазначила, що напрямки роботи Уповноваженого певним чином прописані в плані заходів щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Наразі в плані дій Омбудсмена - моніторинги виконання рішень, які були попередньо прийняті, та напрацювання нових. Також одним з напрямків роботи є удосконалення українського законодавства, приведення його у відповідність до міжнародних стандартів.

Втім, за словами Уповноваженого, найважливішим напрямком для Омбудсмена залишиться сфера захисту прав і свобод українських військових та внутрішньо переміщених осіб (ВПО). 

Також вона нагадала, що відповідно до закону про реінтеграцію Донбасу, який набрав чинності, на офіс Уповноваженого накладений обов’язок проводити моніторинг прав людей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

«Я неодноразово була на лінії зіткнення, на контроль-пропускних пунктах. Я знаю про проблеми внутрішньо переміщених осіб, тому що я сама є внутрішньо переміщена особа. Моя родина виїхала з Криму, я є там персоною нон-грата, тому що я, як народний депутат Ураїни, голосувала проти анексії Криму», - розповіла на зустрічі Уповноважена.

Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі висловив надію, що Україна здійснить успішні реформи у напрямку дотримання прав людини. Крім цього, він запропонував Омбудсмену реалізувати спільний проект для ВПО.   

«У вас дуже багато роботи. У вашої країни є політична воля. Народ України та політична верхівка дивиться в один бік, тому я думаю, що все буде успішно. Що стосується внутрішньо переміщених осіб, Європейський союз вже має кілька проектів, які допомагають їм, ми можемо здійснити обмін інформацією чи реалізувати новий спільний проект», - звернувся до Омбудсмена Хюг Мінгареллі.

Обговорили на зустрічі і резонансну на сьогодні справу порушення прав азербайджанського журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова.

За словами Мінгареллі, вся міжнародна спільнота знає про справу журналіста і стежить за її розвитком.

Людмила Денісова зазначила, що вона вже звернулась до Генерального прокурора України Юрія Луценка та відкрила провадження про порушення прав Фікрата Гусейнова. Омбудсмен особисто контролює ситуацію навколо цієї справи.

«Будемо відслідковувати , як права громадянина іншої держави додержуються в Україні», - завірила Уповноважений.