Підслідний Старобільського слідчого ізолятора поскаржився Уповноваженому на побиття правоохоронцями під час затримання

05/05/2018 15:20

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський разом старшим інспектором з особливих доручень відділу Уповноваженого глави Національної поліції щодо забезпечення дотримання прав людини в Луганській області Іриною Ломковою 2 травня 2018 року здійснили моніторингові візити до ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) та слідчих ізоляторів (СІЗО), які знаходяться на території Луганської області.

Павло Лисянський та Ірина Ломкова відвідали ізолятори тимчасового тримання у м. Білокуракине, м. Лисичанськ, м. Сєвєродонецьк, м. Старобільск та смт Марківка.

Як зазначив в ході візиту Павло Лисянський, ситуація з дотриманням прав людини в ізоляторах тимчасового тримання у Луганській області поліпшується. У Лисичанському і Сєвєродонецькому ІТТ був зроблений капітальний ремонт, що значно покращило умови утримання затриманих.

Особливу увагу було приділено Старобільському слідчому ізолятору, під час візиту до якого регіональний координатор Уповноваженого отримав заяву зі скаргою на порушення прав людини від підслідного громадянина Б. Він розповів, що під час затримання співробітники правоохоронних органів завдали йому тілесних ушкоджень.

Павло Лисянський прийняв заяву від громадянина Б. та відразу звернувся до обласної прокуратури щодо виявленого факту порушення прав людини. Дана справа знаходиться на контролі у Омбудсмана.