Відбулася чергова успішна передача засуджених із непідконтрольної Уряду України території

05/02/2016 16:31

 

Сьогодні, 5 лютого 2016 року, з ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вкотре проведено успішну операцію з передачі 18-ти засуджених із непідконтрольної Уряду України території.

Вказані особи перебували в різних установах системи виконання покарань, зокрема, Єнакіївській виправній колонії №52, Кіровській №33, Торезькій №28, Західній №97, Донецькій №124 та Донецькому СІЗО. Тепер вони зможуть реалізувати свої базові права і свободи у правовому полі.

Загалом, починаючи з серпня 2015 року, за ініціативи Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської відбулася передача 67 українських засуджених із  непідконтрольної Уряду України території Донецької області.

Нагадаємо, у липні цього року відбулася передача перших дев’яти українських засуджених, під час другої передачі вдалося забрати з Донецького слідчого ізолятора 20 в’язнів, частина з яких «транзитні», тобто ті особи, які минулого року прямували транзитом через СІЗО до інших установ, або ж прибули для участі у судових експертизах і залишилися в СІЗО внаслідок початку бойових дій. А вже 8 грудня 2015 року Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською проведено третю успішну операцію з передачі 20 засуджених, які відбували покарання у Єнакіївській виправній колонії № 52.