Людмила Денісова закликала Литву підтримати резолюцію у ПА ОБСЄ щодо звільнення українських політв'язнів

04/07/2018 15:49

«Особливою місією Уповноваженого є моніторинг дотримання прав українських політв’язнів, які утримуються на території Росії та анексованого Криму. Ви знаєте про Олега Сенцова – він є уособленням всіх політв’язнів. А це вже майже 70 чоловік. Олег Сенцов голодує. Ми не знаємо, який сьогодні стан його здоров’я. Тому що ми отримуємо абсолютно різні свідчення зі сторони Росії та від правозахисників. Нас не допускають до Олега, не показують його фото, відмовляють у відеозв’язку… Це все викликає великі сумніви щодо його самопочуття», - зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова під час зустрічі зі Спікером Сейму Литовської Республіки Вікторасом Пранцкетісом.

Омбудсмен повідомила, що з моменту призначення на посаду, вона зверталась до Міжнародного Комітету Червоного Хреста з проханням здійснити моніторингові візити до Олега Сенцова, Володимира Балуха, Станіслава Клиха та інших українських політв’язнів. Але таких візитів здійснено не було.  

Вікторас Пранцкетіс зазначив, що робота Уповноваженого щодо відвідання українських політв’язнів є дуже важливою. Він пообіцяв, зі свого боку, посприяти відвіданню представниками МКЧХ утримуваних українців.

 «На всіх зустрічах, самітах перше питання – це Україна. Ми завжди наголошуємо про територіальну цілісність України», - розповів Спікер Сейму.

 Людмила Денісова зазначила, що на наступному тижні у Берліні відбудеться надзвичайно важлива сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. На розгляд Асамблеї Україна підготувала резолюцію щодо питання українських політв’язнів. Тому Уповноважений звернулась до Віктораса Пранцкетіса з проханням, щоб Литва підтримала цю резолюцію.

«В Україні зараз, безумовно, проходить фронт. Але цей фронт може бути зміщеним в будь-яку хвилину. Ми всі разом, своїми зусиллями не допустимо, щоб інші країни мали таку ж ситуацію, яка є зараз в Україні», - підсумувала Уповноважений.