Людмила Денісова з Омбудсменами Сейму Литовської Республіки обговорила питання залучення європейських інституцій омбудсменів до звільнення українських політв’язнів

04/07/2018 13:54

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова сьогодні у Вільнюсі зустрілась з Омбудсменами Сейму Литовської Республіки Раймондасом Шукисом та Аугустінасом Нормантасом.

Людмила Денісова під час зустрічі розповіла про свою поїздку до Росії та зазначила, що гарантії, надані їй президентом РФ Володимиром Путіним щодо відвідання українських політв’язнів, російською стороною не були виконані.

«Зі свого боку, Україна робила все можливе, щоб налагодити комунікацію з Росією у питанні політичних в’язнів. Проте, ні обіцяної взаємності, ані синхронності, ані дзеркальності російською стороною забезпечено не було», - розповіла Людмила Денісова.  

Омбудсмен повідомила, що нещодавно вона звернулась до послів ЄС з проханням на саміті Україна – ЄС прийняти резолюцію щодо українських політв’язнів.

Крім того, Людмила Денісова звертатиметься до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович щодо можливості здійснення спільного візиту до Олега Сенцова та інших українських політв’язнів. Уповноважений наголосила, що незабаром планується зустріч з Дунею Міятович щодо детального обговорення цього питання.

Зі свого боку, Раймондас Шукис та Аугустінас Нормантас підтримали Людмилу Денісову та зазначили, що готові співпрацювати у розробці механізму та подальших кроків щодо залучення європейських інституцій омбудсменів до звільнення українських політв’язнів.