#FreeSentsov: Міністр закордонних справ Литви разом з Людмилою Денісовою долучився до флешмобу на підтримку українських політв'язнів

04/07/2018 18:38

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова сьогодні зустрілась з заступником Міністра закордонних справ Литви Даріусом Кусевічусом.

Під час зустрічі вони обговорили питання українських політв’язнів та подальші кроки Омбудсмена щодо відвідання утримуваних на території Росії та Криму громадян України.

«Сьогодні вночі від правозахисника мені надійшла інформація про Станіслава Клиха, що він у дуже важкому стані знаходиться у психіатричній лікарні. Його вивезли з колонії. Станіслава всіма методами тиску довели до цього. Вчора при перевезенні до суду дуже жорстоко побили ще одного українського політв’язня – 20-річного Павла Гриба» - розповіла Людмила Денісова.

Омбудсмен повідомила, що надалі планує проводити зустрічі з послами країн ЄС в Україні, щоб домогтись зустрічі з політичними бранцями Кремля.

«Кожне зусилля – це крок до звільнення українських політв’язнів. Крок до припинення війни», - зазначила Уповноважений.

Даріус Кусевічус запевнив, що Україна завжди може розраховувати на підтримку Литви. Крім того, він пообіцяв надалі підіймати питання звільнення українських політв’язнів  на міжнародній арені.

Всі учасники зустрічі на завершення зробили фото в підтримку флешмобу #FreeSentsov. Долучився до флешмобу і Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс.

Слід відзначити, що акції та флешмоби на підтримку ув’язненого у Росії режисера Олега Сенцова та інших українських політв’язнів останнім часом пройшли у різних регіонах України та по всьому світу. 

Нагадаємо, 14 травня Олег Сенцов оголосив про безстрокове голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських тюрмах.