Омбудсмен Людмила Денісова та Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні визначили основні напрямки співробітництва на наступні 5 років

03/04/2018 18:01

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова 3 квітня 2018 року провела зустріч з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), на якій були встановлені домовленості щодо майбутньої співпраці та визначені пріоритетні напрямки роботи – моніторинг дотримання прав дитини в зоні конфлікту, дотримання прав дітей, які залишились без батьківського піклування , об'єднання зусиль для проведення  спільних просвітницьких заходів з прав дитини.

На робочій зустрічі були присутні Уповноважена Верховної Ради України з прав людини  Людмила Денісова , представниця Уповноваженої з прав людини з питань прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс, керівник напряму соціальної політики в Представництві ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов та спеціаліст з питань моніторингу прав дитини в Представництві ЮНІСЕФ в Україні Наталія Ситнікова.

На початку зустрічі Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс привітала Омбудсмена Людмилу Денісову з призначенням на посаду та відзначила значну історію діяльності Фонду  в Україні. Вона наголосила, що основна ціль Фонду – моніторинг прав дітей.

«У нас є велика історія співпраці з українським Урядом. Цього року ми розпочали нашу нову програму для України на наступні 5 років, однією з основних частин якої є моніторинг дотримання прав дітей. Ми підтримуємо Уряд України у реформах, зокрема, це реформа охорони здоров’я, освіти, соціального захисту», - зазначила Джованна Барберіс.

За словами Людмили Денісової, захист прав дитини - це важливий напрямок для Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. «Щодня ми стикаємось з неприпустимими фактами порушення прав дітей, повідомлення про які з'являються в ЗМІ, надходять від регіональних представництв Уповноваженого з прав людини, громадських активістів, неурядових організацій. Кожен такий випадок перебуває на моєму контролі", - наголосила Омбудсмен.

Також вона зазначила, що окремим важливим напрямком роботи є захист прав дітей, що постраждали від збройного конфлікту в Україні, у тому числі дітей зі статусом внутрішньо переміщених осіб та дітей, які залишились разом з батьками на непідконтрольній Україні території.

«Сьогодні вступив в дію закон щодо реінтеграції Донбасу. Згідно з цим законом, повноваження Уповноваженого збільшено - на мене покладено обов’язок здійснювати моніторинг дотримання прав людини на окупованій території, - нагадала на зустрічі Людмила Денісова. - І зараз  це буде моїм пріоритетом».

Також Омбудсмен зазначила, що наразі планується призначення окремого представника Уповноваженого, який буде займатися питаннями внутрішньо переміщених осіб, в тому числі і дітей, які залишились на окупованій території.  

«Я сподіваюсь, що буде підтримка з Вашого боку, допомога з моніторингу дотримання прав дітей на окупованих територіях, тому що це нові повноваження", - звернулась до Голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованни Барберіс Людмила Денісова.

Також особливу увагу буде приділено здійсненню моніторингу дотримання прав дитини в умовах децентралізації влади та реформування системи інтернатних закладів.

У підсумку Джованна Барберіс висловила запевняння у повній підтримці діяльності Уповноваженого з прав людини у питанні моніторингу прав українських дітей.