Людмила Денісова підписала Меморандум про співпрацю із Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА»

31/07/2018 16:34

 Метою меморандуму є консолідація зусиль двох інституцій, спрямованих на захист виборчих прав та свобод.

Визначена співпраця передбачає обрання кандидатів у громадські омбудсмени, уповноважених захищати виборчі права громадян, та погодження громадських омбудсменів, які діють за довіреністю (мандатом) від Уповноваженого.

 У меморандумі заплановано проведення спільних заходів в частині моніторингу стану дотримання виборчих прав в місцях несвободи та аналізу діяльності поліції, прокуратури, судів щодо розслідування злочинів проти виборчих прав, а також          налагодження взаємодії між регіональними громадськими омбудсменами та працівниками Департаменту регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в питаннях що стосуються захисту виборчих прав.

 Сторони домовилися про залучення громадських омбудсменів до підготовки щорічних та спеціальних доповідей Уповноваженого в частині забезпечення захисту виборчих прав.

У меморандумі передбачена організація та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх виборчих прав, шляхом проведення конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей та інших комунікаційних заходів.

 Документ включає також розроблення та реалізацію спільних проектів та програм, спрямованих на утвердження верховенства права та посилення гарантій прав і свобод людини в частині виборчих прав.